Zcela časté onemocnění mezi toulavými pejsky v Řecku. Malí bílí červi, kteří se moc rádi zabydlují v srdci pejska a poté mu způsobují zdravotní problémy. Pejsci jsou oslabeni, často začínají třeba kašlat a kýchat. Zjistit, zda má pejsek srdeční červy se dá podle krevních testů.
V minulosti se srdeční červy léčili bolestivými a drahými injekcemi či operací. V dnešní době však zvěrolékaři přistupují na tzv. slow-killing (pomalou) léčbu, která sice trvá déle, avšak je šetrná k pejskovi, není tak finančně nákladná a pejsek u ní není nijak výrazně omezen. Jedná se o léčbu, kdy podáváme po dobu 1 měsíce antibiotika a poté pokračujeme po dobu 10 měsíců aplikací pipety ADVOCATE ( 1 pipeta měsíčně ke stejnému dni). Červy jsou tak zabíjeni pomalu a ne rychlým a bolestivým způsobem jako pomocí injekcí.
Pejsci tak mohou zcela normálně žít, aniž by museli být udržování v klidovém režimu (jak tomu většinou je u léčby injekcemi a operací). Samozřejmě není doporučeno například s pejsky závodit, či pejsky extrémně fyzicky zatěžovat. Normální běžný režim zvládají bez problému. Po dokončení terapie je po potřeba provést nové krevní testy. A poté ročně opět opakovat a pravidelně kontrolovat.
Srdeční červy se NEPŘENÁŠÍ ani na člověka ani na jiné domácí mazlíčky.
V případě adopce pejska se srdečními červy od nás, zajistíme antibiotika na celý měsíc a poté pipety minimálně na dva měsíce.
Výbornou prevencí proti srdečním červům je odčervování. Obyčejné odčervovací tablety však nestačí. Doporučujeme tedy pravidelně, co dva měsíce odčervovat tabletou zvanou Milbemax, která se popere nejen s běžným červem v bříšku,ale právě hlavně s tím červem, který působí pasu v srdíčku pejska.
Nebojte se si pejska se srdečními červy adoptovat. Léčba je odzkoušená na desítkách pejsků a zaručeně funguje.