Náš tým

Markéta Mavropoulou

Narozena ve Vítkově, v ČR. Na ostrov Korfu zavítala v roce 2005 za účelem pracovní cesty, při které však poznala svou životní lásku a na ostrov se přestěhovala. Situace pouličních zvířat ji přivedli k myšlence začít něco dělat pro zlepšení života zdejších zvířat. Pomáhat kastrovat, pomáhat jako dočasná rodina, pomáhat nemocným zvířatům. Stala se z toho láska a vášeň. Bez zvířat by si život nedokázala představit.

Bettina Frauenhuber

Původem z Rakouska, na ostrov se přestěhovala v roce 2010. Po 13 letech hektického života v USA zatoužila po klidnějším místě.  Je milovníkem pěší turistiky, kterou provozuje profesionálně ve své vlastní firmě Wandern auf Korfu. I přes svůj časově nabitý program se však velmi aktivně podílí na záchraně zvířecích životů. Díky této osobě bylo zachráněno mnoho desítek nemocných, pouličních nebo týraných zvířat a z vlastních finančních zdrojů financováno mnoho kastrací.

Dagmar Lohrenz

Dagmar žije na Korfu od roku 1994. Na začátku se snažila jen krmit toulavé psi a kočky v okolí, ale jako velký milovník zvířat se začala aktivně podílet v záchranné organizaci pro nemocné a staré osli – Corfu Donkey Rescue, kde nyní pomáhá již 12 let. Poté se aktivně zapojila do pomoci zvířatům díky  organizaci Tierhilfekorfu a nyní již 1,5 roku aktivně pomáhá našemu spolku při hledání vhodných letových spojení pejskům a kočkám, kteří našli domov, pomáhá hledat domovy a dočasné péče.  Jak sama říká, život bez zvířat a pomáháním jim by si neuměla představit. 

Kim Kerkhoff

Kim žije v malebném městečku v Münster v Německu. Zvířata byla od mala součástí jejího života – rybičky, papoušci, kočky, pejsci, koně. Mnoho let pomáhala na farmě s koňmi, kde se naučila starat o jejich zdraví a každodenní péči. Než začala pomáhat opuštěným zvířatům na Korfu, pomáhala často v organizacích pro opuštěné zvířata v Turecku. Přes inzerci na internetu se zamilovala do potulného pejska Skippyho z Korfu, kterého následně adoptovala. Tím se dostala do kontaktu s místními záchranáři. Začala se aktivně podílet na pomoci s hledáním nových domovů pro opuštěné pejsky a kočky. Letos se stala členkou našeho týmu. Díky Kim se pejsci a kočky dostávají do skvělých a ověřených domovů v Německu. Velké plus je také, že Kim pracuje na veterinární klinice, a tak se ve světě zvířat pohybuje téměř nepřetržitě. Pomáhat Tlapkám z Korfu je pro ni velké potěšení a radost.

Sofia Mavropoulou

Sofia je Markétina dcera. Sofce je 8 let. Je to malá aktivistka za práva zvířat. Miluje zvířata nade vše, denně pomáhá své mamince s péčí o zvířata, procházky, je součástí každé záchranné operace zvířat a to nejdůležitější? Dává zvířatům hodně lásky. Není to úžasné, když děti vyrůstají se zvířaty?

Natálie Novobilská

A tohle je naše hlavní členka, která zajišťuje pro pejsky a kočičky, aby se vždy dostali spolehlivě do vhodných rodin. Dále je velmi kreativní, krásně maluje a vymýšlí pro zpestření různé soutěže. Samozřejmě také příležitostně pomáhá s převozem pejsků a kočiček. Za Českou stranu dělá opravdu velmi záslužnou práci. Taky se podílela na založení spolku. Miluje všechny pejsky a kočičky, a nejradši by si je všechny nechala.

Jarmila Novobilská

Jelikož hlavní členka spolku Markétka je jedna z jejích dcer a rodiče svým dětem pomáhají po celý život jak se jen dá ( mimo jiné také miluje zvířátka). Tak vždy, když přijede na Korfu, se snaží Markétce aktivně pomáhat. Nechyběla ani u jedné záchranné akce, která se v tu dobu konala. Podílela se také na založení spolku. Pomáhá s převozem pejsků a kočiček do Česka. V případě potřeby funguje jako dočasná péče v Č.R..

Adam Havránek

Adam spravuje webové stránky Tlapek už od začátku a také se stará o celé technické zázemí. Je mu 20 let a bydlí s Natálií v Ostravě. Zvířata má okolo sebe celý život. Příležitostně pomáhá s homechecky a převozem zvířat.